1. Алкоголь - зловживання алкоголем негативно впливає на наявність і засвоєння більшості поживних речовин.

2. Гаряча кава, чай і прянощі - постійне вживання дуже гарячих рідин або надлишок таких подразників, як кава, чай або спеції, можуть істотно знизити виділення травних рідин, приводячи до погіршення витягання вітамінів і мінералів з їжі.

3. Готові до вживання продукти - їжа, переобтяжена очищеними вуглеводами (цукор і глюкоза), білою мукою, білим хлібом і білим рисом, значно збільшує потребу у В-вітамінах.

4. Куріння - куріння або постійне вдихання диму серйозно вичерпують запаси або зовсім знищують вітаміни С, Е і бета-каротин.

5. Погане травлення - навіть якщо Ви їсте хорошу їжу, неефективне травлення обмежує засвоєння вітамінів організмом.

6. Травми - фізичне пошкодження шкіри і кісток збільшує потреба в цинку, вітаміну Е та інших живильних речовинах, які беруть участь в механізмі відновлення клітин.

7. Надобробка їжі - тривале приготування блюд або перегрів м'яса чи овочів приводять до окислення і руйнування термічно нестійких вітамінів, таких як вітаміни А, В-груп, С і Е.

8. Послаблюючі - зловживання шкідливими синтетичними послаблюючими може привести до поганого засвоєння вітамінів і мінералів з їжі, оскільки зменшується час знаходження їжі в шлунково-кишковому тракті.

9. Антибіотики - необхідні для знищення небезпечних бактерій, антибіотики в той же час руйнують корисні бактерії кишечника, які синтезують такі речовини, як вітамін К і фолацин. Антибіотики викликають також зниження рівня вітаміну В. Тому не слід приймати добавки які містять вітамін В під час лікування антибіотиками, оскільки вітамін В зводить нанівець їх лікувальну дію.

10. Стрес - хімічний, фізичний або емоційний стрес підсилює потребу організму у вітамінах В2 В3 В6 і С. Забруднене повітря підвищує потребу у вітаміні Е.

11. Відсутність живильних речовин в рослинних продуктах - велика частина грунтів, на яких вирощуються рослинні продукти, практично не містять вітамінів і мінералів, тому їх немає і в рослинах. Десятиліття інтенсивної експлуатації грунтів і застосування добрив і хімікатів приводять до вичерпання запасів корисних елементів в грунтах.

12. Вегетаріанська їжа - вегетаріанська дієта, що виключає м'ясо та інші тваринні продукти, повинна бути ретельно спланована щоб уникнути дефіциту вітаміну В12 нестача якого може викликати злоякісну анемію.

13. Харчова алергія - виключення цілих груп продуктів з раціону із-за індивідуальної алергії до глютену або лактози приводить до втрати важливих джерел таких живильних речовин, як тіамін, рибофлавін і кальцій.

14. Недостатнє харчування - деякі люди їдять дуже мало, і необов'язково з метою схуднення. Американські дослідження показали, що в середньому жінка підтримує свою вагу, отримуючи в день 7560 кілоджоулів. Проте цей рівень підтримується за рахунок раціону з низьким вмістом тіаміну, кальцію і заліза.

15. Низькі запаси організму - не дивлячись на те, що організм здатний запасати деякі вітаміни (наприклад, А і Е), канадські патологоанатомічні дані показали, що майже 30% людей володіють запасами вітаміну А в межах ризику". Вітамін А необхідний для здорової шкіри, слизових оболонок і хорошого зору.

16. Нестача сонця - люди, які рідко бувають на сонці, можуть страждати нестачею вітаміну D, необхідного для метаболізму кальцію. При дефіциті вітаміну D спостерігаються рахіт і остеопороз (стоншування кісток).

17. Перехідний вік - швидкий ріст пред'являє високі вимоги до поживності раціону, щоб підтримати прискорений фізичний, біохімічний і емоційний розвиток.

18. Заняття спортом - спортсмени споживають великі кількості їжі і випробовують значні навантаження. Ці чинники підвищують потребу у вітамінах В, С і залізі особливо.

19. Оральні контрацептиви - оральні контрацептиви ослабляють засвоєння фолієвої кислоти і підвищують потребу у вітаміні В6 і С, цинку і рибофлавіні.

20. Передменструальний синдром (ПМС) - як показали дослідження, прийом вітаміну В6 допомагає 60% страждаючим ПМС.

21. Вагітність - вагітність обумовлює підвищені вимоги до живлення, щоб забезпечити нормальний розвиток дитини і не виснажити організм матері.

22. Старість - в літньому віці, як правило, отримують мало вітамінів і мінералів, особливо заліза, кальцію і цинку.

23. Головне - іжа, яку ми вживаємо містить дуже мало корисних речивин (мінералів, вітамінів, аміноксилот), їх треба вносити додатково за допомогою бадів.

Сайт mir-nsp.com.ua