Розповідає Лікар-ендокринолог Топольнюк Т. І.

Цукровий діабет (ЦД) справедливо називають "неінфекційною епідемією 21 століття". Тут не потрібні слова, цифри говорять за себе: кількість людей з діабетом в світі подвоюється кожні 13-15 років. Зараз у всьому світі налічується понад 150 млн. людей, що хворіють на цукровий діабет. Сьогодні в Україні зареєстровано близько 1 млн. чоловік з цукровим діабетом. Це офіційна статистика, реальна кількість хворих в 2 - 3 рази більше, тому діагностика цього захворювання проводиться, як правило, вже на стадії вираженого патологічного процесу.

На жаль, на сьогоднішній день діабет невиліковний. Але можна уникнути або відстрочити його ускладнення, цим самим продовжуючи життя.

Людині з діабетом необхідно прийняти "правила гри", навчитися жити зі своєю недугою. Діабетик не може постійно перебувати в стаціонарі, тому контроль за станом здоров'я лягає саме на його плечі. І тут всі засоби хороші: нітрохи не применшуючи досягнення сучасної діабетології, можна і потрібно поєднувати традиційне лікування з рекомендаціями нутриціології.

Отже, якщо діагноз "ЦД" встановлений, необхідно відразу ж приступати до лікування та контролю захворювання.

Лікування 1 типу цукрового діабету

Як відомо, клінічні прояви ЦД - 1 виникають після незворотньої загибелі більше 80% бета - клітин підшлункової залози - єдиних клітин нашого організму, які виробляють інсулін. Тому як би нам не хотілося, але єдиним методом лікування залишається інсулінотерапія. До відкриття інсуліну в 1921 році діагноз "ЦД - 1" був, по суті, вироком для хворого.

Використовуючи досягнення нутриціології у поєднанні з адекватною інсулінотерапією, мною випробувана наступна схема:

1-й місяць: Хром Хелат 1 таб. в день (ввечері) під час їжі + Пастилки з цинком NSP по одній 2-3 рази на день під час їжі + Bee Pollen пo 1 капсулі 2 рази на день після їжі,

2-й місяць: Mega Chel пo 1 таб. 1-2 рази на день (вранці і / або вдень) + CO Q10 Plus 1 капс. 2-3 рази на день з їжею.

3-й місяць: Рідкий хлорофіл 1 чайна ложка 2 рази на день до їжі або Alfalfa по 1 капс. 2 рази на день з їжею + Omega 3 - ЕРА по 1 капс. 2 рази на день з їжею.

Результати чудові. Таким чином, проліковано 6 чоловік. У всіх (100%) зникли загальна слабкість, втомлюваність, покращився стан шкіри і судин. Примітно, що, незважаючи на "вільний режим харчування", у хворих не було різких коливань глюкози в крові, що дуже важливо для стану судин і профілактики судинних ускладнень.

Лікування 2 типу цукрового діабету

Хворі на ЦД 2 типу в переважній більшості - це хворі з "метаболічним синдромом". Що таке "метаболічний синдром" і як з ним співіснувати, чудово освітлено в "Рекомендаціях для лікарів (випуск № 3)" за 2003р. Повторюватися не буду, дану брошуру настіливо рекомендую.

При лікуванні "метаболічного синдрому" боротьба з надмірною вагою часто визначає перебіг цукрового діабету. Тому "пишечкам" підраховую належну вагу і допомагаю її досягти:

1-й місяць: 1-2 розвантажувальних дні на тиждень + Fat grabbers пo 2 капс. 3 рази на день за 30 хв до їди + Garcinia combination по 1 капс. 3 рази на день за 30 хв до їди + Loclo по 1 стол. ложці на 1 склянку води за 1 годину до їжі вранці. У розвантажувальні дні по 1 стол. ложці Loclo на 1 склянку води 2 рази в день за 60 хв до їди.

2-й місяць: Fat grabbers по 2 капс. 3 рази на день за 30 хв до їди + Хром Хелат по 1 табл. 2 рази на день. У розвантажувальні дні продовжувати прийом Loclo.

3-й місяць: продовжувати Хром Хелат по 1 таб. увечері під час їжі + Оmega 3 - ЕРА по 1 капс. 2 рази на день або Lecithin 1 капс. 2 рази на день + Kelp 1 капс, вранці під час їди.

При поєднанні метаболічного синдрому і гірсутизму з полікістозом яєчників у жінок, після обстеження у гінеколога рекомендую Saw palmetto по 1 капс. 2 рази на день + Wild Yam по 1 капс. 2 рази на день з 16 по 26 день циклу протягом 3-4 циклів.

Таким чином, проліковано 10 жінок від 32 до 46 років. У всіх в анамнезі надмірна вага (індекс маси тіла більше 30 при нормі 19-24,5), нестабільний артеріальний тиск, прояви передменструального синдрому (жар, набряки перед місячними, емоційна нестійкість) і явний або латентний цукровий діабет.

У 4-х жінок практично повністю зникли прояви передменструального синдрому, значно зменшилася інтенсивність гірсутизму і все це на тлі зниження ваги від 5 до 12 кг за 4 місяці. У середньому втрата ваги становила від 1 до 3 кг на місяць. Надалі жінкам рекомендувалося продовжити прийом Хром Хелат і розвантажувальні дні протягом 6-9 міс.

У решти жінок (6 чол.) досягалося зниження ваги до 6 кг за 3 міс., Відзначалася стабілізація АТ і показників цукру крові з 9 до 5,6-7,0 ммоль/л - натщесерце. Їм так само рекомендовано продовжувати прийом Хром Хелат в поєднанні з Loclo і розвантажувальними днями. Для довгострокового контролю вуглеводного обміну визначався рівень глікозильованого гемоглобіну крові (AclHb). До лікування його середній рівень становить 6,8-7,2% (більше норми, норма - до 6%).

Через 3 місяці лікування у половини жінок (5 чол.) він знизився на 0,8%, що є дуже добре в плані профілактики судинних ускладнень діабету та ожиріння, у решти зниження AclHb становило 0,3-0,5%.

Враховуючи проведені спостереження, можна зробити висновки:

Включення в комплексну терапію цукрового діабету 1 типу продуктів NSP призводить до значного поліпшення якості життя пацієнтів, а також до стабілізації показників вуглеводного обміну у хворих.

При лікуванні цукрового діабету 2 типу в поєднанні з ожирінням і проявом гірсутизму (у жінок), включення в схеми лікування продуктів NSP призводить до значного зниження ваги. Як наслідок: поліпшення загального стану здоров'я, значно зменшилися прояви передменструального синдрому, стабілізувалися показники цукру крові та артеріального тиску.

Всі ці дані говорять про необхідність подальшого застосування БАД Компанії NSP в ендокринологічній практиці.

Сайт mir-nsp.com.ua